טיולים ופנאי

לאחר מספר נופשים מוצלחים בשנה שעברה, גם השנה אנו פועלים ליצור מספר נופשים: הראשון לירושלים יתקיים במאי הקרוב.
** תאריכים מדויקים ותוכנית הנופש יפורסמו בהמשך.
טיול חו"ל מאורגן לוותיקי הגולן - בשנה הקרובה ננסה להוציא בשיתוף עם חברת נסיעות תוכנית לטיול מאורגן בחו"ל לרווחתם של ותיקי הגולן .מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים השונים באתר המועצה, במייל היישובי ובמחלקת ותיקים.
 
טיולי יום – "שביל ותיק – ותיקים מטיילים בשבילי הגולן"
 
גאים להציג שיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים לכבוד שנת ה-50 להתיישבות המחודשת לגולן, ומתוך הרצון של כל השותפים למצוא את הדרך להנגיש לרווחת ותיקי האזור את האתרים המרהיבים והיפים של הגולן.
השנה נצא בכול חודש לטיול יומי ברחבי הגולן. ניפגש בנקודת איסוף מרכזית וממנה נצא באוטובוס לאתר  וכל זה בליווי מדריך של הרשות. הטיולים יתקיימו בימי רביעי בשעות הבוקר. לרווחתכם מצ"ב תאריכי הטיולים, מסלול ודרגת קושי.
עלות להרשמה לכל החבילה (10 טיולים) – 500 ₪.
עלות להשתתפות חד פעמית (מותנה ברישום עד שבוע לפני הטיול) – 60 ₪ לטיול.
מטיילים בארץ

תאריכים:

29.3.17
האביב שוב צוהל - נצא לטיול פריחה יפיפה אל הנחלים בזלת ודליות הנשפכים אל הכנרת. לאחר חציית הנחלים נמשיך אל גמלא מול נוף יפיפה של מורדות הגולן והכנרת. דרגת קושי והערות: בינוני, אורך הסיור כ=4 ק"מ.
 
26.4.17
סודות הגולן - נלך ב'שביל הגולן' מאנדרטת התותחנים עד לחורבת פארג' הנפלאה. נכיר את תושבי הגולן הקדומים, כיצד חיו, איך בנו את בתיהם ומה היתה פרנסתם. נהנה ממרחבים ירוקים ובריכות חורף מלאות. דרגת קושי: קלה.
 
24.5.17
50 שנה למלחמת ששת הימים - נסייר בעקבות ימיו הגדולים של שחרור הגולן והאנשים המופלאים שגרמו לזה לקרות. נתחיל את היום במצפה גדות, נבקר בחניון דרדרה, נמשיך לתל פאחר, ונחגוג את הגולן בתצפית הבנטל. דרגת הקושי: קלה.
 
28.6.17
טיול סיום שפותח את הקיץ - בטיולנו נדשדש בתוך פלג מים המצרף את שפכי נחלי יהודיה ומשושים. נהנה ממראות צמחיית מים עשירה ובעלי חיים החיים דווקא בסביבת המים. נסיים את היום בתצפית היסטורית ממצפה נוקייב המספר את סיפורו של הגולן ערב מלחמת ששת הימים, ואת סיפור הקרבות על הכנרת בתקופה שלאחר מלחמת העצמאות. דרגת קושי והערות: בינוני- קשה- המעבר בזאכי מחייב שחיה אך ניתן לדלג על הבריכות בשביל יבש המקביל למים.
 
** יתכנו שינויים ט.ל.ח
 
מותנה במינימום של 35 משתתפים.
הרשמה אצל רכזת טיולים – ירדנה שוקרון 050-4004894

תרבות ובילוי

בשיתוף עם מחלקת תרבות של מרכז קהילתי גולן, אנו מקדמים פעילויות ותוכניות מנויים לרווחתם של הוותיקים. גם השנה ניתן להצטרף למנוי בהיכל התרבות בכרמיאל במחיר מוזל. כמו כן  לרווחת הוותיקים ניתן להצטרף לשירות הסעה להיכל התרבות במחיר מסובסד. (מותנה בהרשמה לכל הסדרה). הרשמה במחלקת ותיקים/ שלוחת מתנ"ס בני יהודה.
 גם השנה יצרו המועצה ומתנ"ס קצרין שיתוף פעולה בבניית תוכנית מנוי להצגות באולם התרבות בקצרין  "מתורבתים" –  במסגרת המנוי ניתן מחיר מסובסד לוותיקים.
ניתן להצטרף למנוי מתורבתים במתנ"ס קצרין : 04-6964111 שלוחה 100. במופעים ופעילויות נוספות של מחלקת תרבות ומתנ"ס גולן מוענקות לאזרחים ותיקים הנחות משתנות ויש לברר במעמד הרכישה. פרטים נוספים אצל גליה מצא במחלקת התרבות.
 
 
תרבות ובילוי