החממה העסקית

+55...פשוט לראות את הפלוס - החממה העסקית לוותיקי הגולן
פרנסה, תעסוקה, יזמות ופיתוח עסקי בגיל השלישי.
 
וותיקי וותיקות הגולן!
אחרי שנתיים עשירות, מלאות וגדושות, אחרי עשרות משתתפים ושני מחזורים תוססים ומלאי עשייה, במחלקת וותיקים, של אגף קהילה - מרגישים קצת יותר חכמים, בעלי ניסיון וידע. כיום כבר ברור לכולנו כי "החממה העסקית לוותיקי הגולן" היא נדבך משמעותי בשירותי המחלקה והדרך בה התחלנו ללכת ב-2014 היא אכן הדרך הנכונה - דרך היודעת לתת מענה עדכני, רלוונטי, נדרש ומתאים לצרכי הגולן החוגג השנה 50 שנות עשייה וצמיחה ומתוך כך גם הולך ומתבגר. אז אם הגעת לגיל +55 ואת או אתה עסוק בעיקר בלראות את הפלוס! ואם אין לכם שום כוונה לעצור את תנופת העשייה האישית, העסקית והחברתית שלכם – החממה העסקית שלנו היא המקום שבו באמת תוכלו לצמוח ולפרוח! המקום בו תוכלו למצוא ידע עסקי רלוונטי ועדכני, ייעוץ וליווי, סביבה מקצועית וחברתית מקדמת, אוזן קשבת, תמיכה, אכפתיות והמון אהבה.
חזון

פעילויות החממה

+60 - תוכנית ליווי ולמידה שנתית
תכנית הלמידה המרכזית של החממה יוצאת לדרכה בתום חגי תשרי (תחילת נובמבר) וכוללת 33 מפגשים שמתקיימים ביום קבוע בשבוע. סה"כ היקף התכנית - 155 שעות אקדמיות. התכנית תכלול: מפגשי למידה במגוון תחומים רחב ועדכני, סדנאות תרגול בקבוצות וזוגות, למידת עמיתים, מפגשי נטוורקינג, סיורים בעקבות עסקים בגולן, מפגשים חברתיים ומפגשי התפתחות אישית, יום צילומים עסקיים ועוד. במסגרת התכנית יעמוד לזכות כל משתתף גם מפגש ייעוץ אישי.
 
עלות:
תושב מועצה אזורית גולן: 1390 ש"ח
נרשם שאינו תושב המועצה: 1590 ש"ח
@ הרשמה לתכנית הליווי כרוכה במפגש היכרות אישי.
@ התשלום מתבצע מראש ובהתחייבות לסדרה כולה.
@ לא ניתן להצטרף למפגש בודד.
@ ניתן לשלם ב 6 תשלומים שווים.
@ הייעוץ יתבצע במועדים קבועים מראש ובמקום אחד.
 
+60- המועדון!
סדרת תכנים המיועדת לבוגרי מחזור *א' + ב'
 
הסדרה כוללת: 
שלושה מפגשים ייחודים למחזור א' + ב': מפגש ייעוץ אישי (60 דק') עם רכזת החממה ושני מפגשי נטוורקינג ושיתופי פעולה עם מחזור ג'. כניסה חופשית לשלושה מפגשים בנושאי פיננסים עם מחזור ג' .
 
עלות:
תושב מועצה אזורית גולן: 490  ₪ לכל הסדרה.
ותיק שאינו תושב המועצה : 690 ₪ לכל הסדרה.
@ התשלום מתבצע מראש ובהתחייבות לסדרה כולה.
@ לא ניתן להצטרף למפגש בודד.
@ ניתן לשלם ב 4 תשלומים שווים.
@ הייעוץ יתבצע במועדים קבועים מראש ובמקום אחד.
@ וותיקים שאינם בוגרי מחזור א' או ב' יוכלו להצטרף אחרי ראיון היכרות ובחינת התאמה.
 
 
 
פעילויות החממה

השכלה פיננסית בגיל בשלישי

תחום זה מגיע לידי ביטוי במגוון שירותי המחלקה (הרצאות נודדות, מפגשים ביישובים וסדנאות) והוא כולל בתוכו התייחסות למגוון נושאים רגישים וחשובים: צוואות והסדרי העברת הון, ביטוחים (בריאותי, סיעודי ועוד) התנהלות אל מול הבנקים, ניהול משק הבית במקביל לענפי העיסוק האחרים ועמידה בצרכי המשפחה המתרחבת ובשלל הפיתויים, הזכויות והחובות העומדות בפני כל סבא וסבתא.
המתעניינים בנושאים המוזכרים בזאת מוזמנים לפנות אלינו בכתב או בטלפון ואנו נשתדל להפנותם בהתאם למועד ולמקום מגוריהם.
התיישבות בגולן
60 בדרכים!
 
מרחבי הגולן המרהיבים אך המרוחקים מאוד זה מזה הם אתגר לא פשוט עבורנו, ושנתיים של עבודה מאומצת הוכיחו לנו כי הדרך הטובה ביותר להגיע לתודעתם של ותיקי הגולן היקרים היא פשוט ...להגיע ליישובם! אז שינסנו מותניים ויצרנו מיזם חדש העונה לשם "60 בדרכים" ובמסגרתו אנו נעים בדרכים ומתארחים ביישובי הגולן השונים. בכל מפגש שכזה מתקיימת הרצאה שאינה קשורה באופן ישיר לעולם העסקים ומתוך כך היא מתאימה לכלל וותיקי היישוב. כך יוצא ש"60 בדרכים" מהווה במה למפגש פורה בין חברי החממה העסקית לוותיקי היישוב המארח – מפגש שמביא אתו הפתעות לרוב: עסקיות, חברתיות ואישיות. וועדות וותיקים המעוניינות להזמין את החממה ליישובם מוזמנות ליצור עמנו קשר ולתאם מועד.
 
רגע לפני... לקראת פרישה
השנה החלו סדרות של מפגשים בישובים בשיתוף עם מרכז חוסן כהכנה לקראת היציאה לפנסיה. במסגרת התוכנית ישנה התייחסות להיבטים הרגשיים, התפתחות אישית וקבלת החלטות לקראת היציאה לפנסיה. כמו כן יינתנו כלים פיננסים, רגשיים ועוד - פרטים נוספים במחלקת ותיקים.
 
צוואות , ירושות, בן ממשיך ומה שביניהם...
בשיתוף עם מרכז חוסן ומרכז גישור, מתקיימים במהלך השנה מספר מפגשים הנוגעים בנושאים הכה חשובים האלה, תוך התייחסות לכלל המגזרים. מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים בנושא במחלקת ותיקים, אתר המועצה והמייל היישובי.