ותיקים

נגן סרט עצור סרט
מחלקת ותיקים באגף פרט וקהילה נותנת שירותים מגוונים לאוכלוסיית בני ה-55 ומעלה ביישובי המועצה האזורית גולן. המחלקה עובדת בשיתוף פעולה עם מחלקות שונות במועצה ומוסדות שונים ברחבי המדינה, מתוך רצון לתת מענה למגוון הצרכים ולפיתוח תשתיות ושירותים לרווחתם של  התושבים הוותיקים במועצה.
המחלקה מפתחת מערך שירותים איכותי, הנותן תחושת כבוד ובטחון אישי לאזרחים הוותיקים, מאפשר צמיחה אישית בתחומים מגוונים, אפשרויות להרחבת הידע והעשרה, אפשרויות למעורבות התנדבותית בקהילה ותחושה של ערך ומשמעות.
 
המחלקה מפעילה מגוון של תוכניות:
מחזור ב

החממה העסקית

מחזור ב של החממה
אחרי שנתיים עשירות, מלאות וגדושות, אחרי עשרות משתתפים ושני מחזורים תוססים ומלאי עשייה, במחלקת וותיקים, אגף פרט וקהילה מרגישים קצת יותר חכמים, בעלי ניסיון וידע. כיום כבר ברור לכולנו כי "החממה העסקית לוותיקי הגולן" היא נדבך משמעותי בשירותי המחלקה והדרך בה התחלנו ללכת לפני ב-2014 היא אכן הדרך הנכונה - דרך היודעת לתת מענה עדכני, רלוונטי, נדרש ומתאים לצרכי הגולן החוגג השנה 50 שנות עשייה וצמיחה ומתוך כך גם הולך ומתבגר. 
אם הגעת לגיל +55 ואת או אתה עסוק בעיקר בלראות את הפלוס! ואם אין לכם שום כוונה לעצור את תנופת העשייה האישית, העסקית והחברתית שלכם – החממה העסקית שלנו היא המקום שבו באמת תוכלו לצמוח ולפרוח! המקום בו תוכלו למצוא ידע עסקי רלוונטי ועדכני, ייעוץ וליווי, סביבה מקצועית וחברתית מקדמת, אוזן קשבת, תמיכה, אכפתיות והמון אהבה.
נפתחה ההרשמה למחזור ד' של החממה
למידע נוסף

טיולים ופנאי

מטיילים בארץ
בזכות מספר נופשים מוצלחים בשנה שעברה, גם השנה אנו פועלים ליצור מספר נופשים:
                           
טיול חו"ל מאורגן לוותיקי הגולן - בשנה הקרובה ננסה להוציא בשיתוף עם חברת נסיעות תוכנית לטיול מאורגן בחו"ל לרווחתם של ותיקי הגולן. מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים השונים באתר המועצה, במייל היישובי ובמחלקת ותיקים.   
למידע נוסף

לימודים

הקתדרה לותיקים
לימודים והעשרה במסגרת קתדרה עממית:
גם השנה אנו פועלים להפעלת קורסים תחת ההגדרה של קתדרה עממית במגוון ערוצים. המשמעות הינה תקצוב ותמיכה לאותם גופים מפעילים, לרווחתם של התושבים הוותיקים במועצה.
 
למידע נוסף

מועדונים

מועדונים
במועדונים מועברות פעילויות שונות ומגוונות המותאמות לגיל השלישי והרביעי כגון: ספורט, אומנות, מוזיקה, והעשרה. את כל הפעילויות מעבירים מורים ומרצים מקצועיים. במסגרת פעילות המועדון בקהילה, ישנם מספר פרויקטים העוסקים בקשר הרב דורי, בהם חברי המועדון לוקחים חלק.        אנו שמים דגש על אוירה ביתית טובה, מתן חום והערכה וצוות עובדים בהתנדבות מיומן ומסור.
למידע נוסף

סל שירותי המחלקה

סל שירותי המחלקה
"קהילה כפרית תומכת בגולן" היא תכנית קהילתית אזורית אשר באה לעבות את התפר בין המשפחה לישוב. מטרתה של התוכנית להבטיח לאדם הוותיק אפשרות טובה להמשיך לגור בביתו ובקהילתו ככל שניתן, ולשמור על איכות חייו.
התכנית פועלת בגולן מזה שבע שנים בהצלחה ועשרות חברים שהצטרפו נהנים ממגוון שירותים.
למידע נוסף

התנדבות בקהילה

התנדבות בקהילה
היחידה להתנדבות במחלקה לטיפול ויעוץ מיט"ר מהווה מערכת משלימה ומסייעת לאנשי המקצוע במחלקה ונותנת מענה לצרכים הספציפיים של קהילת יישובי הגולן. היחידה פועלת כדי לערוך מיפוי צרכים של הקהילה ונתינת מענה ע"י צוות המתנדבים אשר פועלים מתוך הקהילה. בנוסף מהווה היחידה גורם מקשר בין המתנדבים לבין הזקוקים למתנדבים, יוצרת חיבורים בין ארגונים ומוסדות המעוניינים להרחיב את העשייה ההתנדבותית ופועלת להקמה ושימור מערך מתנדבים בשעת חירום. מתנדבי הגולן משולבים ופעילים כמעט בכל תחום אפשרי בחיינו הקהילתיים והחברתיים. החל מפעילות התנדבותית נקודתית ועד לפרויקטים של התנדבות מובנים.
למידע נוסף