חינוך יסודי

מערכת החינוך בגולן

מערכת החינוך בגולן פועלת במגמה של התחדשות פדגוגית מתמדת על מנת לחזק את חווית הלמידה וחדוות היצירה של תלמידי הגולן. כמו כן, אנו פועלים לעידוד אנשי החינוך להיותם יזמים ויוצרים של תכניות לימודים פורצות דרך.
ראיית צרכי התלמיד על כל רבדיו, מדגישה בפני אנשי החינוך את הצורך לתת מענה להיבט הקוגניטיבי, הערכי, הרגשי והחברתי. מערכת החינוך בגולן שמה דגש על פיתוח סביבות למידה מגוונות ורואה בגולן כולו מרחב לימודי המזמן חוויות למידה משמעותיות.
בגולן שמונה בתי ספר יסודיים שונים ומגוונים, המשקפים את הרב-גוניות של אוכלוסיית הגולן החיה בהרמוניה מתוך כבוד הדדי.
 

מפגש מובילי חינוך תשע"ז

מובילי חינוך
למידת עמיתים, ניהול חדשנות, הטמעת תהליכי שינוי, העצמת קהילת מובילי החינוך, חיזוק השותפות האזורית, וגם קצת פרגון לאלה שמלאכתם חשובה, מורכבת ותובענית.
אלא היו הנושאים במרכזו של יום הלמידה המשותף למנהלי בתי הספר ומורים מובילים מקצרין ומהגולן ביחד עם מפקחות בתי הספר ומנהלי אגפי החינוך ומנהלי מחלקות החינוך שהתקיים ביום חמישי האחרון במדרשת הגולן. בחצי הראשון של היום, בקבוצות קטנות, הציגו המנהלים את תהליכי השינוי, מקדמי פדגוגיה, הנמצאים בשלבי הטמעה שונים. בדגש על התפקיד המנהל בתהליך.
מטרת הקבוצה היה ללמוד ביחד מה מניע תהליכי השינוי, מי הם השותפים בתהליך, ומה עושה המנהל כדי להניע את השינוי לכיוון הרצוי. השיתוף בקבוצות קטנות היווה בסיס לחשיבה ולכתיבת מודל הנותן ביטוי לתהליכי הניהול המקדמים יזמות וחדשנות. חלק זה של היום היה בהנחיית מפקחות בתי הספר מנהל אגף חינוך ומנהל מחלקת חינוך של המועצה אזורית גולן.
בהמשך היום, וכהמשך לתהליך הקודם, נחשפו המנהלים למודל ניהולי בתחום העסקי בהרצאה מרתקת של צביקה ויינשטוק.
בין המפגשים המתוכננים היה זמן להתענג ממראה נופיו הירוקים של הגולן, ומפריחת אביב עוצמתית ומרהיבה.
וכמובן להעמיק את היכרות של מנהלי בתי ספר הנמצאים באותו מרחב גיאוגרפי ולחזק את השותפויות ההולכות ונרקמות עם השנים ומאפשרות את המעבר ממנהיגות מקומית למנהיגות אזורית.

יריד החקר המדעי ויום המדע

יריד מדע
אפילו הגשם הסוחף שהחל לרדת בשעות אחר הצהריים לא הצליח לקלקל את החגיגה המדעית שנערכה באוהלו ביום רביעי האחרון. החל משעה 16:00 מלאו מסדרונות אוהלו בתלמידים מבתי הספר בקצרין ובגולן שבאו להציג, בפני הוריהם ובפני חוקרים מתחומים שונים, את עבודות החקר שלהם, ולהשתתף בהפנינג מדעי שהתקיים כחלק מיום המדע הארצי, ביוזמת משרד המדע. לצד הפוסטרים שסיפרו את תהליך הלמידה שעברו התלמידים נערכו סדנאות מדעיות מגוונות בהדרכת צוות המרכז האקדמי לנוער בכנרת ובתל חי, התקיימו הרצאות של חוקרים ומדענים ובאולם השתתפו התלמידים במופע של דר' מולקולה שצעד אחרי צעד הוכיח לילדים שהתופעות השונות הן לא מזל אלא מדע.
החגיגה המדעית הזו תוצר של שילוב כוחות של צוותי החינוך בבתי הספר, צוות גליליום, מרכז פסגה ומנהלי מחלקות חינוך במועצה אזורית גולן ובמועצה מקומית קצרין.