כרטיס רב-קו

רב קו— הינו כרטיס אלקטרוני חכם בעל שבב זיכרון  (דמוי כרטיס אשראי)
 
כרטיס זה  מהווה אמצעי תשלום לנסיעה בתחבורה ציבורית בארץ, גם ברכבת ישראל. קיימים שני סוגי רב קו:
רב קו אישי - בכרטיס מוטבעים פרטים מזהים של בעל הכרטיס המהווים פרופיל לצורך מתן הנחות בנסיעה. מתוקף זה הכרטיס הינו אישי ולא ניתן להעברה.
הערך הכספי של החוזה הטעון בכרטיס רב קו אישי שייך לבעל הכרטיס ובמקרה של אובדן או חוסר תפקוד של הכרטיס ניתן להעביר את היתרות מהכרטיס התקול לכרטיס תקין.
רב קו אנונימי – הכרטיס לא מכיל את פרטי המחזיק בו. המחזיק בו זכאי להנחה בסיסית ואין כל ביטוח על הערך הכספי הטעון בכרטיס. אי לכך במקרה של אובדן או תקלה בכרטיס לא יתבצע זיכוי. תוקף כרטיס רב קו הינו 8 שנים מיום הנפקתו.
 
חוזה: אמצעי תשלום ייחודי לכל מפעיל, קיימים מספר חוזים הניתנים לשימוש אצל מספר מפעילים במקביל. דוגמא לחוזים הניתנים לטעינה:
1)      חופשי יומי, חופשי חודשי וכדומה ניתנים לשימוש אצל מספר מפעילים במקביל (בעקבות הרפורמה במרץ 2016 אפשר לרכוש חופשי חודשי ברוב אזורי הארץ סביב ערים גדולות וכן בגולן.)
2)      ערך ציבור: מאפשר הטענה של סכום כסף 30,50,100 ₪ או כל צרוף של סכומים אלו מאפשר נסיעה בכל  קוד מחיר.
 
הנחות – הנחות ניתנות בעת טעינת הכרטיס. אזרח בעל פרופיל רגיל זכאי להנחה בסיסית של 20%. בעל פרופיל אחר זכאי להנחה המוקנית להם בחוק בהתאם לפרופיל הטבוע בכרטיס שלו. לדוגמא פרופיל נוער שהינו פרופיל אזרח עד גיל 18, מזכה בהנחה של 50% בטעינת החוזה בכרטיס הרב קו.
אופן קבלת ההנחה מושפע מסוג החוזה שטוענים ובהתאם לפרופיל בעל הרב קו.
הנחה הבסיסית של 20% תתבטא באופן הבא:
ערך ציבור: משלמים 100 ₪ הכרטיס נטען ב 120 ₪
טעינת רב קו-
בכרטיס הרב קו ניתן לטעון חוזה או מספר חוזים של מפעיל אחד או מספר מפעילים. כיום כל מפעיל (תח"צ) מאפשר הטענת חוזה המתאים לנסיעה בקווי השירות שהוא מפעיל.
כיום ניתן לבצע טעינה גם דרך האינטרנט באתר: רב-קו אונליין.
בכל זמן נתון יכולים להיות בכרטיס שמונה סוגי חוזים שונים.