תחבורה ציבורית

תחבורה ציבורית גולן מופעלת על ידי החברה הכלכלית, של המועצה אזורית גולן. ההפעלה נעשית באמצעות: חברת "רמה" והאוטובוסים "הצהובים" של מועצה אזורית גולן.         
 
בין השנים 2005-2010 גובשה תכנית, אשר מטרתה הייתה לשנות את פני התחבורה הציבורית בגולן. על פי מודל זה, המועצה לוקחת את האחריות בתמיכת המדינה (אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה), במטרה  לייצר בפריפריה תחבורה ציבורית זמינה, נגישה וחדשנית. הדבר התאפשר אודות לצוות מסור ומקצועי במועצה, בחברה הכלכלית ובמשרד התחבורה.
 
לטובת הפעלת התחבורה הציבורית בגולן, יצא מכרז הפעלה, שבו זכתה חברת "רמה" (בבעלות "מאיה טורס"), אשר רכשה 17 אוטובוסים חדשים ו- 4 אוטובוסים זעירים. בנוסף, השתלבו במערך ההיסעים גם 12 האוטובוסים הצהובים אשר מסיעים את תלמידי בתי הספר התיכוניים ומשמשים בו זמנית גם כקווי תחבורה ציבורית.
 
נכון למרץ 2016, בסיום חמש שנות הפעלה מספר האוטובוסים המשרתים את האשכול גדל ל- 27 אוטובוסים בחברת "רמה" ו- 14 אוטובוסים צהובים של המועצה. מספר נסיעות התחבורה הציבורית בגולן עומד על כ 300 נסיעות ביום כ 8000 נסיעות מדי חודש, כולל הפעלת קווי תחבורה ציבורית לטובת משתמשים במועצות  השכנות  קצרין, בוקעתא, מסעדה, מג'דל שמס, עין קיניא, עמק הירדן, מבואות חרמון וגליל עליון.
 
כיום התחבורה הציבורית בגולן, מהווה דוגמה לכל הארץ בדרך הייחודית שבה היא מופעלת, מספר הנוסעים והנסיעות גדל מדי שנה.
 
לוח זמנים מעודכן נכון לשעון קיץ
 
אוטובוסים ברמה